Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach

Nie masz konta? Zarejestruj się

Świeca walec duży

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Nie

Gładyszów

Powiat Gorlicki / Gmina Uście gorlickie

Poczuj ciepło beskidzkiego lata uchwycone przez pszczoły i ciesz się miodowym płomieniem naszych świec …  

ŚWIECE wykonane są w 100% z naturalnego wosku pszczelego, który pochodzi z Beskidu Niskiego, magicznej i dziewiczej krainy, w której mamy szczęście mieszkać.

Wosk pozyskujemy ze starych ramek, potem go czyścimy i klarujemy. Nie jest on przetwarzany chemicznie, dlatego emanuje aromatem i ma piękny złoty kolor. Po pewnym czasie pojawia się na nim szarawy nalot. Jest on dodatkową oznaką, że wosk, z którego zrobiona jest świeczka jest faktycznie prawdziwy.

Podczas ich spalania uwalnia się przyjemny, lekko słodki, kojący zapach miodu, nie szkodzą zdrowiu i środowisku, nie kopcą i nie dymią, bo mają bawełniany knot. Podczas ich spalania nie wydzielają się szkodliwe związki chemiczne jak w przypadku świec parafinowych. Neutralizują uciążliwe zapachy w tym dym papierosowy, uspakajają i poprawiają samopoczucie, ułatwiają zasypianie.. spalają się zdecydowanie wolniej od parafiny. Palenie świec woskowych neutralizuje także promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektryczne.

Świece woskowe używane były przez setki lat, jednak zostały one wyparte przez świece parafinowe, które produkuje się z parafiny czyli osadu wytrącanego z ropy naftowej, który następnie poddawany jest obróbce chemicznej. W trakcie spalania świec z parafiny powstaje sadza i uwalniane są toksyczne substancje. Sama parafina zaś ma nieprzyjemny zapach, dlatego „wzbogacana” jest o syntetyczne substancje zapachowe (kwiatowe, owocowe itp.)

więcej na

www.malowanewierchy.pl