Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach

Nie masz konta? Zarejestruj się

Woskowijka S+M+L

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Nie

Gładyszów

Powiat Gorlicki / Gmina Uście gorlickie

Woskowijki z Malowanych Wierchów to ręcznie wykonane naturalne owijki do pakowania i przechowywania żywności, na bazie certyfikowanej bawełny i naturalnego wosku pszczelego pochodzącego z naszej rodzinnej pasieki w Beskidzie Niskim. To ekoalternatywa dla foli aluminiowej i spożywczej.

Nazywamy je „LemOwijki” czyli „tylko owijki”… niby nic takiego, ale zapewniamy Was, że te niepozorne "szmatki" będą idelanym towarzystwem dla jedzenia.

Można zapakować w nie np. kanapki, owoce, warzywa, owinąć napoczęte sery czy ogórka albo też zrobić rulon typu wrap i wsypać przekąski na wycieczkę. Są niezastąpione gdy trzeba przykryć miseczkę z ryżem, który został z obiadu czy kubek z niedojedzonym deserem albo zwyczajnie owinąć miskę z twarożkiem i włożyć do lodówki. Możliwości jest naprawdę dużo… Dzięki naturalnym właściwością wosku pszczelego woskowijki są m.in. antybakteryjne i dłużej zachowują świeżość produktów, żywica sprawia, że są one plastyczne i mają naturalny „lep” w sobie, olejek jojoba wpływa z kolei na trwałość ich użytkowania. Poza tym owijki są przyjazne dla środowiska, biodegradowalne, chronią przed przenikaniem zapachów, wielokrotnego użytku, zachwycają zapachem i są po prostu praktyczne.

Największym negatywnym czynnikiem, który wpływa na żywotność owijki jest zbyt ciepła woda, przez którą wosk może zacząć odchodzić od bawełny, pękać i kruszyć się. 

więcej na

www.malowanewierchy.pl